طراحی و اجرای انواع آلاچیق آجری با آجرنما

آلاچیق آجری  اغلب سازه های دقیق با سقفی هستند که در پارک، حیاط یا باغ با آجرنما ساخته می گردند.. یونانی‌ها و رومی‌ها آلاچیق‌ها را در فضای بیرون با استفاده از آجر بیرون از محیط زندگی خود می‌ساختند. در دوره‌های قرون وسطی و رنسانس آلاچیق ها را در حریم خصوصی  خود با آجرنما ساختند.

ایده طراحی آلاچیق با آجرنما

آلاچیق های آجری  اغلب سازههای دقیق با سقفی هستند که در پارک، حیاط یا باغ با آجرنما ساخته می گردند. یونانی‌ها و رومی‌ها آلاچیق‌ها را در فضای بیرون با استفاده از آجر بیرون از محیط زندگی خود می‌ساختند. در دوره‌های قرون وسطی و رنسانس آلاچیق ها را در حریم خصوصی  خود با آجرنما ساختند.

 

مصری‌ها در تاکستان‌های خود آلاچیق آجری می‌ساختند تا به نحوی بهشت های کوچکی را در زمین ایجاد کنند. چیزی که توقع داشتند بعد از مرگ به بهشت آسمانی وارد گردند. درمراکز دولتی مانند پارک ها و میدان های شهر از آلاچیق برای تزیین استفاده می کردند.

 آلاچیق ها مکان های فوق العاده زیبایی برای عروسی در باغ هستند. باغ‌های انگلیسی و املاک بزرگ معمولاً مجهز به آلاچیق در محیطی زیبا هستند. فضاهای بیرونی و قسمت های نشیمن یکی از ویژگی های محبوب طراحی حیاط مدرن است.

آلاچیق ها و سازه های فضای باز را می توان تقریباً با هر متریالی و و با هر طراحیساخت. شما می توانید  از استاد کار یا نماکار آجر بخواهید برای شما طرح آلاچیق را اجرا و بسازد. همچنین می توانید از طرح های نماکار استفاده کنید.

می‌توانید یک ساختار غرفه‌ای ساده و سایه‌دار یا یک اثر هنری تزیین شده فانتزی با انواع آجر ایجاد کنید، از مواد سنتی برای ساخت آلاچیق خانگی خود استفاده کنید، یا  با استفاده از آجر های شیک و گران قیمت و سنگ آلاچیق زیبایی بسازید.

در این مقاله، ایده ساخت آلاچیق با آجر را مورد بحث قرار خواهیم داد که امیدواریم تخیل شما را برانگیزد و به نیازهای طراحی آلاچیق شما کمک کند. وقتی وسایل ضروری از جمله آجرو مصالح راه تهیه کردید باکمک نماکار می توانید یک آلاچیق آجری بسازید. با آجردکور مشاوره دهنده، طراحی و اجرا کننده انواع آجرنما همراه باشید.

ساخت آلاچیق آجری

بعد از آماده سازی زمین و مکانی که می خواهید در آن آلاچیق با استفاده از آجر بسازید.اولین چیزی که به آن نیاز دارید پایه یا استراحت گاه است. . سپس، پست ها باید به دال متصل شوند. قاب آلاچیق با افزودن تخته به بالای پایه ها ایجاد سپس طراحی نرده هاست. می شود و در نهایت  ستون ها و جزییات به عنوان جزئیات تکمیلی اضافه می شوند. با افزودن طاقچه های گوشه‌ای ساده یا پیچیده برای پشتیبانی و جذابیت بصری، می‌توانید هر قدر که می‌خواهید فانتزی یا ساده داشته باشید.

سقف آلاچیق را می توان از کاذب، بوم، قلع یا هر چیزی که می توانید در رویای خود تصور کنید طراحی و اجرا کنید. با این حال، برای اکثر سازه های سقف، تیرها مورد نیاز است. برای ساختن سقف و تزیین آن حتما از یک نماکار یا استاد کار استفاده کنید هر چقدر آلاچیق زیباتری طراحی کنید و بسازید مسلما همان قدر خانه شما را زیباتر خواهد کرد و بر ارزش ملک افزوده خواهد شد.

ساخت آلاچیق آجری شش ضلعی و هشت ضلعی

 

اینجا یک آلاچیق زیبا از  آجر در پارک شهری است. دارای زیر بنای سنگی با رمپ و سقف چوبی است. طرحی بسیار زیبا که با استفاده از آجر طراحی و اجرا گردیده است. ورودی باز به صورت قوسی شکل است و قسمت های دیگر با ریل و نرده در پایین قوسی شکل است. این یک آلاچیق آجری خوش رنگ است که مطمئناً توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب می کند.

آلاچیق آجری رنگ آمیزی روی سنگفرش های آجری

 

این یکی دیگر از آلاچیق های آجری رنگارنگ دوست داشتنی در محیطی پارک مانند است. این آلاچیق آجری بر روی سنگ‌فرش‌های آجر مانند ساخته شده است و به‌اندازه اولی آراسته نیست. فضای داخلی این آلاچیق ممکن است کمی جادارتر از اولی باشد.

آلاچیق در باغ  پر از درخت و گیاه 

این آلاچیق زیبا در کنار برکه ای در باغ دوست داشتنی قرار دارد. به رنگ خاکستری روشن با سقف زونا چوبی رنگ آمیزی گردیده است. این یک مثال عالی از این است که چگونه یک آلاچیق شش ضلعی یا هشت ضلعی می تواند واقعاً یک باغ یا ملک شخصی  را جذاب جلوه دهد.

آلاچیق آجری  با آشپزخانه

 

این آلاچیق آجری دارای آشپزخانه توکار است. این آلاچیق شش ضلعی با تخته های مستقیم و رنگ آمیزی شده و سقف زونا ساخته شده است. فونداسیون آن سیمانی و آجری است. همچنین دارای فر پیتزا و آشپزخانه داخلی است که برای آشپزی عصرانه بسیار مناسب است. همچنین نیمکت هایی ازجنس آجر  برای نشستن در سایه در حین انجام کار فر وجود دارد.

این آلاچیق از  آجر هایی به رنگ طبیعی ساخته شده است. دارای سقف چوبی شیلنگ است و طراحی زیبا و ساده ای  دارد. در اطراف  ستون اصلی مرکزی یک نیمکت تعبیه شده است و لبه‌های آن نیز با نیمکت‌هایی با انگورهای سبز پر جنب و جوش تزئین شده است که از  این ستون ها  بالا می روند. این یک طراحی زیبای آلاچیق زمینی است.

آلاچیق آجری شش ضلعی با سقف چمنی

 

این آلاچیق آجری شش ضلعی با پایه های مربعی، با نرده های تزئینی مثلثی ساخته گردیده است. اما چیزی که واقعا این آلاچیق را متمایز می کند سقف آن است. این آلاچیق نه تنها در یک باغ است، بلکه پشت بام خود باغی پوشیده از چمن است. این یک طرح منحصر به فرد با کف سنگفرش است که هر روز آن را نمی بینید، مطمئناً چشم مهمانان خود را جلب می کند.

آلاچیق آجری شش ضلعی چوبی پیچیده

 

این نمونه دیگری از آلاچیق به سبک ویکتوریایی تمام آجر  است، به غیر از سقف حلبی. جزئیات طرح بسیار پیچیده است و کل سازه بر روی یک پایه برجسته با پله ها قرار دارد.

آلاچیق آجری محصور

در اینجا یک نمونه شگفت انگیز از آلاچیق آجری محصور در پنجره های شیشه ای و درهای شیشه ای دوتایی وجود دارد. دارای سقف شینیون و کفپوش آجری است. این آلاچیق شما را از عوامل دور نگه می دارد و شیشه های موجود در پنجره ها و درها حتی می توانند به عنوان یک نوع گلخانه عمل کنند.

آلاچیق آجری محصور سفید

 

در اینجا نمونه دیگری از آلاچیق آجری محصور شده است. این یکی سفید زیبا با سقفی تیره و زونا است. همچنین دارای درهای دوبل شیشه ای و پنجره های شیشه ای می باشد. یک مسیر سنگی وجود دارد که به آن منتهی می شود و روی پایه سنگی قرار دارد.

آلاچیق آجری هشت ضلعی شیشه ای گنبدی

 

این آلاچیق آجری فانتزی در واقع در فیلم "صدای موسیقی" استفاده شد. این از ستون‌های سفید زیبا که با پنجره‌های شیشه‌ای قوسی فانتزی محصور شده‌اند، ساخته شده است. سقف تیره و گنبدی شکل جلوه ای را در این باغ روستایی ایجاد می کند.

ایده های آلاچیق گنبدی

اینجا یک آلاچیق فانتزی گنبدی تزئین گردیده است. ستون‌های سفید با طراحی زیبای ویکتوریایی قرار گرفته‌اند و سقف گنبدی سفید دارای گلدسته اشکی است. این آلاچیق می تواند یک نقطه کانونی فوق العاده در یک پارک یا باغ باشد.

گنبد اسپانیایی با ستون های سنگی

این گنبد تزئین گردیده با سنگ، یک آلاچیق آجری تاریخی در باغ مفهومی در مالاگا، اسپانیا است . این باغ و خانه در سال 1855 ساخته شده است و این آلاچیق زیبا نماد آن است. این باغ دارای یک جنگل بامبو سیاه، مناظر شگفت انگیز از دریا، درختان ویستریا با بسیاری از شگفتی های طبیعی است.

آلاچیق آجری  قرون وسطایی با سقف گنبدی

 

این آلاچیق شبیه یک قلعه قرون وسطایی است. با نگاه کردن به آن از دید پرنده، گنبدی را نیز خواهید دید که به عنوان سقف آن عمل می کند. در و پنجره های قوسی شکل ما را به یاد قلعه های قرون وسطایی و ماجراهای گذشته می اندازد.

آلاچیق گنبدی با ستون های سفید

 

این آلاچیق گنبدی شکل با ستون های سفید و نرده های سفید ظاهری منحصر بفرد را حفظ می کند. بر فراز تپه ای قرار گرفته و یادآور خلاقیت و طراحی معماری زیبایی است. این آلاچیق در روسیه است، اما به نظر چیزی است که در Monticello جفرسون پیدا می شود .

آلاچیق سنگی

 

این آلاچیق سنگی قدیمی به سبک گوتیک دارای سقف گنبدی شکل و پله‌ها و دیوارهای سنگی است. این آلاچیق می تواند در هر باغ، پارک یا جنگل، استراحت فانتزی عالی ایجاد کند . نسخه های این طراحی منحصر به فرد را می توان برای طراحی مدرن حیاط خلوت اقتباس کرد.

آلاچیق فانتزی گنبدی آهنی

 

این گنبد آهنی دارای طراحی منحصر بفرد و کف سنگی است. با گل رز جبران می شود و منطقه به اندازه کافی برای مبلمان حصیری بزرگ است. این یک طراحی منحصر به فرد است که واقعاً این مخفیگاه باغ را متمایز می کند.

ستون های سفید با سقف گنبدی آهنی

 

این ستون‌های سفید بزرگ و باشکوه در بالای یک پایه سنگی برجسته قرار دارند. سقف گنبدی است که از ستون های آهنی منحنی ساخته گردیده است. این سازه هیچ نوع محافظتی در برابر عناصر ارائه نمی دهد، اما یک نقطه کانونی زیبا است که هر باغی را زیبا جلوه می دهد.

آلاچیق های مثلثی

در اینجا یک آلاچیق مثلثی شکل با سقف حلبی زیبا و قرمز رنگ است. این آلاچیق چوبی روی پایه سیمانی قرار می گیرد و دارای میز و محوطه پیک نیک داخل آن می باشد. از بهترین روش هایی برای لذت بردن از فضای باز به دور از آفتاب است.

 

آلاچیق های عروسی

 

این سازه چشم نواز از کنده های چوبی ساخت و اجرا گردیده است و در کنار دریاچه ای دوست داشتنی قرار دارد. این ساختار عالی برای راضی نگه داشتن عروس و داماد در طول یک عروسی خارج از خانه است. نیمکت های چوبی داخلی و میز چوبی تعبیه شده برای راحت نگه داشتن جشن عروسی در حین لذت بردن از فضای باز دارد.

آلاچیق بیضی شکل روی یک دریاچه

 

یکی دیگر از مکان های عالی برای عروسی در این آلاچیق بیضی شکل دوست داشتنی است که مشرف به دریاچه است. این پس زمینه عالی برای مراسم عروسی است که به زودی فراموش نخواهید کرد. این سازه چوبی طبیعی دارای سقف زونا چوبی و طراحی منحصر بفرد و جذاب است.

آلاچیق عروسی در ساحل

 

هیچ چیز عاشقانه تر از یک عروسی در ساحل با غروب خورشید برای پس زمینه نیست. این آلاچیق از عروس و داماد در برابر عوامل محافظت می کند و مناظر فوق العاده ای را ارائه می دهد. این آلاچیق فانتزی سفید همچنین می تواند یک مکان عروسی خیره کننده در نور روز باشد.

آلاچیق آجری مربعی

 

نمونه ای از آلاچیق حیاط خلوت است که یک منطقه نشیمن فوق العاده ایجاد می کند. این آلاچیق با پایه های بزرگ، مهاربندهای نگهدارنده قوسی و سقف محکم ساخت و اجرا گردیده است. این یک گزینه عالی برای حیاط خلوت است.

آلاچیق مستطیلی

 

اینجا یک آلاچیق مستطیلی شکل دوست داشتنی است که به رنگ سفید رنگ گردیده است. شکل بلندتر فضای بیشتری را برای نشستن فراهم می کند و سقف محکم و زونا از بازدیدکنندگان نور روز در برابر نور خورشید محافظت می کند. چراغ های رشته ای خیره کننده محیطی عالی برای استفاده در شب فراهم می کند.

آلاچیق فرفورژه مربعی

 

این آلاچیق منحصر به فرد از آهن ساخت گردیده است و سقفی مربع شکل دارد. روی پایه ای آجری با پله هایی که به آن منتهی می شود قرار دارد و با گل ها، درختچه ها و درخت بلوط غول پیکر احاطه گردیده است. این دکوراسیون عالی برای این پارک منحصر به فرد است.

آلاچیق آجری مربع بر روی دریاچه

 

این آلاچیق درست روی دریاچه است. این ساختار عالی برای ارائه صندلی و محافظت در برابر تابش نور خورشید است. این می تواند مکانی زیبا برای یک پیک نیک یا گردهمایی در فضای باز باشد. این یک آلاچیق ساده و چهار پایه با سقف شینیون است.

 

آلاچیق آجری در ساحل

 

آلاچیق های سایبان راهی فوق العاده برای داشتن تمام زیبایی و کاربرد آلاچیق بدون صرف زمان و هزینه های ساخت هستند. این آلاچیق در ساحل قرار دارد و دارای سقف و کناره های برزنتی برای محافظت نهایی در برابر آفتاب است.

حیاط خلوت سایبان آلاچیق

 

این آلاچیق بهترین نقطه سایه را برای هر حیاط خلوت فراهم می کند . تنها چیزی که برای یک آلاچیق مانند این نیاز دارید یک سطح صاف و یک آلاچیق است که می توانید آن را در هر فروشگاه خانه و باغ خریداری کنید. این یکی روی یک پاسیو آجری قرار دارد و یک قاب فلزی با سقف بوم دارد.

آلاچیق آجری گرمسیری

 

در اینجا نمونه ای از آلاچیق گرمسیری در ساحل شنی سفید در جمهوری دومینیکن است. بالای آب در انتهای یک راهروی چوبی قرار دارد. سایه با سقف کاهگلی گرمسیری ایجاد می شود.

آلاچیق آجری گنبدی با چراغ قرمز

 

این آلاچیق گنبدی شکل با چراغ های قرمز تزئین گردیده است. این باعث می شود پس زمینه ای عالی در پشت این دریاچه برفی در یک شب زمستانی ایجاد شود. بدون توجه به فصل یا مناسبت، چراغ های طناب می توانند هر سازه ای را تزئین کرده و آن را شگفت انگیز جلوه دهند.

 

امیدواریم این ایده های آلاچیق برای طراحی آلاچیق منزل یا پارک شما مفید بوده باشد. آلاچیق ها مکان های مناسبی برای عروسی، پیک نیک، یا فقط استراحت در سایه هستند. یک آلاچیق چوبی ساده یا یک آلاچیق فانتزی سفید ویکتوریایی هر دو افزودنی های دلپذیر به هر فضای بیرونی هستند.

شما می توانید آلاچیق ها را در سراسر جهان پیدا کنید. آنها در باغ های گیاه شناسی و مکان های تاریخی بسیار محبوب هستند. آلاچیق را می توان به هر شکل یا ماده ای ساخت. اشکال سنتی شامل شش ضلعی، هشت ضلعی، مربعی، مثلثی و گنبدی است.

آلاچیق آجری همچنین می تواند به عنوان عملکرد دوگانه عمل کند. نوع دیگر آلاچیق شیشه ای یا آلاچیق پنجره ای را می توان به عنوان گلخانه استفاده کرد. آلاچیق های آجری همچنین می تواند به عنوان گسترش فضای زندگی در فضای باز یا به عنوان افزودنی برای ایده های پاسیو شما استفاده شود . این که آیا شما به دنبال چیزی برای تزیین خانه خود هستید یا یک فضای بیرونی دیگر، یک آلاچیق ممکن است پاسخگو باشد.