کف سازی محوطه سازی با آجر

آجر و آجرنما در بسیاری از موارد برای ساختمان و خانه استفاده می شود. می توان از آجرنما برای محوطه سازی، نمای بیرونی خانه یا حتی برای داخل آن و طراحی دکور استفاده کرد. طرح های زیادی برای نمای بیرونی خانه با استفاده از آجرنما وجود دارد؛ مواردی وجود دارد که قسمت پایینی نمای بیرونی خانه را می پوشاند یا کل خانه را به طور کامل می پوشاند. برای مشاهده همه طرح های نمای بیرونی خانه می توانید به آجر دکور مشاوره و اجرا کنند ه انواع نماها وسازه های آجری مراجعه کنید. از آجرنما می توان از آن به عنوان دیوار برجسته برای فضای داخلی یا شومینه استفاده کرد. همچنین در باغ و منظره نیز مشاهده می شود .

محوطه سازی با آجر

اگر به یک منظره نگاه کنید، خواهید دید که کاربردهای متفاوتی از آجر و آجرنما وجود دارد. یکی دیگر از استفاده های آجرنما برای محوطه سازی و کار بر روی کف است. این طرح ها بیشتر اوقات برای مسیرها و پیاده روها استفاده می شود، اما می تواند به عنوان گلدان، پله و موارد دیگر نیز خوب به نظر برسد. در این جا انواع مختلفی از چیدمان آجرها و آجرنما ها را مشاهده خواهید کرد که می تواند به شما ایده دهد که اگر قصد استفاده از آجر یا آجرنما را دارید می توانید با باغچه خود چه کاری انجام دهید.

ساخت باغچه با آجر

باغ؛ ایده های منظره آجری

این فواره ظاهراً در یک پایه آجری آورده شده است !

پیاده روی آجری، راهروی جدید نفوذپذیر از آجرهای رسی بازیافتی ساخته گردیده است که روی شن قرار داده شده است. ورودی خانه با انبوه گل های سالانه که پله های سنگ آبی را قاب می کنند برجسته است .

مسیر منحنی محوطه سازی با آجر

یک مسیر منحنی با آجرهای روی آن و همچنین گیاهانی که آن را مشخص می کنند، حتی زیباتر به نظر می رسد .

کاشت قوسی

آجرهای این قسمت به گونه ای هنرمندانه چیده شده اند که اطراف کاسه ای از گلدان را احاطه کرده است. همچنین در طرف دیگر یک گلدان قوسی مشاهده می شود .

حیاط؛  محوطه استخر

این محوطه استخر واقعا دوست داشتنی است و استفاده از سنگفرش های آجری به جذابیت آن کمک زیادی کرده است .

کف سازی باغ با آجر

خیابان؛ پله های آجری

جدای از استفاده از آجر برای خانه، از آنجایی که بر روی پله های ورودی خانه اعمال می شد، محوطه سازی ظاهر خوبی نیز داشت .

کاشت خط آجر

برای این خانه، آجرها به عنوان کاشت با ترکیبی از خطوط مستقیم و یک قوس قرار دارند. یک راه پله نیز با آجر اضافه گردیده است .

حیاط آجری

ایده خوبی برای استفاده از آجر برای محوطه سازی شما! افزودن گیاهان به آن، آن را به یک بهشت کوچک تبدیل می کند !

ساخت باغچه با آجر

حیاط اختصاصی

حیاط خصوصی با سنگفرش های آجری تماس طبیعی تری دارد .

مسیر آجری در محوطه سازی

جذاب است، درست است؟ استفاده از آجر مسیرمحوطه سازی را به‌خوبی مشخص می‌کند، مخصوصاً با سبزی‌های اطراف آن .

مسیر باغ آجری در محوطه سازی

یکی دیگر ازمحوطه سازی مسیرهای باغ آجری که به سبک منحنی است. به نحوه چیدمان آجرها در اینجا دقت کنید.

پاسیوها و باغ های پلکانی، تپه شاه بلوط

پاسیوهای آجری پلکانی در این پاسیو پلکانی در محوطه سازی  مشاهده می شوند که جذاب تر به نظر می رسد. شما می توانید ببینید که چگونه محوطه سازی هر مرحله به طور خلاقانه طراحی گردیده است و به منطقه ای ختم می شود که در آن فرد می تواند آرام و آرام شود.

آجر سنتی کف حیاط

محوطه سازی با طرح آجر رنگارنگ

ما رنگ آجرها و اینکه چگونه با گیاهان اطراف محوطه سازی تکمیل گردیده است را دوست داریم !

این ترکیب خوبی از آجر و سنگ برای منظره است. آن آلاچیق سفید شیرین به نظر می رسد !

شما به تازگی چند ایده در مورد محوطه سازی با آجر دیده اید. اکنون، اگر از آن برای باغ خود استفاده کنید، مطمئناً می توانید راه های مختلفی برای استفاده از آن به غیر از صرفاً به عنوان یک مسیر پیدا کنید. جدا از استفاده از آجر، می‌توانید نحوه منظره‌سازی با سنگ‌ها یا حتی با تخت‌های گل را نیز بررسی کنید. هنگامی که اینها را ترکیب کنید، مطمئناً یک منظره زیبا خواهید داشت !

برای طراحی و اجرای انواع آجرنما آجر نسوز می توانید از آجر دکور کمک بگیرید. این مقاله را با ترجمه از سایت هوم دیزاینر نوشته ایم.