نمای بیرونی ساختمان

ده ساختمان زیبا با نمای آجر آجرنما بسیار جذاب

نمای آجرنما

در این مقاله بر روی ساختمان هایی که با نماهای آجری آجرنما طراحی و اجرا گردیده اند تمرکز کرده ایم. این ساختمان ها شامل خانه‌ها، کارخانه ها و مقبره است. با آجر دکور طراح و اجرا کننده انواع نماهای ساختمانی و دکور داخلی تا پایان این مقاله همراه باشید.

10 ساختمان با نماهای آجری  آجرنما

آجرنما و آجر مصالح ساختمانی رایجی است که در سرتاسر جهان به‌طور معمول برای ساخت دیوارها و نمای ساختمان ها استفاده می گردد.

با این حال، اندازه های کوچک مستطیلی شکل آنها نیز با ایجاد نماهایی با تنوع رنگ، طرح های زیبا، الگوها و سوراخ ها، راه آسانی برای تزئین  نمای ساختمان است.

پروژه های محوطه سازی و کف سازی با آجر

خانه گادی در کشور هند

در خانه گادی واقع در کشور هند است. گادی یک نمای آجرنما بسیار زیبا از آجرهای بیرون زده و سوراخ گردیده در بالای پایه ای از سنگ خاکستری قرار دارد.

آجرها به گونه‌ای چیده شده‌اند که الگوهای موج ‌مانندی را تشکیل می‌دهند و از نواحی سوراخ ‌دار برای تهویه خانه و کاهش نیاز به خنک‌کننده مکانیکی استفاده می گردد.

بهترین آجرنما

 

کارخانه شراب سازی کیتروس، یونان

طرح این کارخانه از تکنیک اضافه کردن آجرنما به طرح استفاده گردیده است. این طراحی و اجرای آجرنما  توسط محققان زوریخ توسعه گردیده است. در نمای این ساختمان آجرنما به نوری می باشد که در یک سطح مایع حرکت می کند.

پروژه های شومینه آجری

این کارخانه که در کشور یونان و شهر کیتروس واقع گردیده است. نمای این ساختمان دارای بیش از 13000 آجر است که به صورت جداگانه با چرخش و ارتفاع ملات منحصر به فرید توسط طراح و نماکاران با استفاده از یک سیستم هدایت نوری واقعیت افزوده اجرا گردیده اند.

بهترین آجرنمای ساختمان

استودیو معماری لندن انگلیس

استودیوی معماری شرکت مجموعه‌ای از طاق‌هایی را طراحی کرد که با لایه‌هایی از آجرنما قرمز پوشیده شده بودند تا ارتفاعات این ردیف از خانه‌های شهری در شمال لندن را مشخص کند .

پروژه های باربیکیو آجری

طاق‌هایی که درهای شیشه‌ای متحرک و ورودی‌های بالکن‌ها را قاب می‌کنند، به طاق‌های راه‌آهن ویکتوریایی مجاور ادای احترام می‌کنند و به رنگ قرمز هستند تا ساختمان‌های آجری مجاور را منعکس کنند.

آجرنمای جدید

خانه پیروت، هند

آجرنما ها با استفاده از پیوند تله موش – تکنیکی که شامل چیدن آجرها در زوایای قائم است – در خانه پیروت در شهر تریواندروم هند اجرا گردیده اند.

این به نماکارن کمک کرد تا دیوارهای منحنی و پیچ خورده ایجاد کنند که نما را متحرک می کند و به پنهان کردن اجزای ساختاری و کانال های سرویس کمک می کند.

بهترین آجر نما

اینترلوک انگلستان

به نظر می رسد آجرهای آبی مات در اطراف طبقات و پنجره ه اینترلوک ، ساختمانی با کاربری مختلط که در یک تراس قرن نوزدهمی در لندن قرار دارد، اجرا گردیده است.

پروژه های آتشکده و نیمکت آجری

در مجموع 5000 آجر سفارشی طراحی و اجرا گردید. این آجرها در 44 شکل و اندازه برای این پروژه استفاده شد. برای دستیابی به آرایش طراحی پیچیده آنها، نما به طور گسترده مدلسازی شد و از یک الگوی یک به یک برای تعیین مکان هر آجر در طول ساخت و ساز استفاده شد.

آجر نما نسوز

موزه لاکنهال، هلند

چین‌ها و آجرهای سبک کنسرتینا که در زوایای مختلف طراحی و اجرا گردیده اند. ساختمان ون را در موزه د لاکنهال تعریف می‌کنند که برای تداعی منسوجات بافت، طراحی گردیده است.

نمای آجرنما

کهن سرام، ایران

آجر با درج شیشه ای مدور بخش هایی از نمای شش طبقه کهن سرام، دفتر مرکزی یک تولید کننده آجر در تهران را تشکیل می دهد.

نمای بیرونی شخصی

آجرهایی که توسط گروه طراحی هوبا مخصوصاً برای ساختمان طراحی شده‌اند. برای ایجاد الگوهای متمایز در سرتاسر نما در کنار بخش‌های بزرگ بلوک‌های آجری بیرون هست، استفاده می‌شوند.

بهترین آجر نما در تهران

خانه دیواری، ویتنام

در این خانه، آجرهای سوراخ‌ گردیده که به‌نظر می‌رسد به‌طور تصادفی روی هم طراحی و اجرا گردیده اند. در ارتفاعات قرار گرفته‌اند و سطحی قابل لمس و نامنظم ایجاد می‌کنند.

بنا بر مصاحبه سازنده، استودیو طراح و اجراکننده این ساختمان، آجرها همچنین هوا و نور خورشید را به خانه چند نسلی خانواده هدایت می‌کنند. خانه‌ای که حول محور «ایده خانه‌ای که به تنهایی قادر به تنفس 24 ساعته است» طراحی گردیده است.

بهترین آجرنما در ایران

کروشی در کشور هند

نمای آجری آجرنما استادانه ای نمای بیرونی ساختمان دولتی کروشی باوان درشهر اودیشا، هند را نشان می دهد.

آجرهایی که برای این نما طراحی و اجرا گردیده اند از سه رنگ مختلف خاک رس که از مناطق اطراف منشأ می‌گرفتند. از این آجرهای برای طراحی و اجرای آن استفاده شد. آجرنمای این سازه چیدمانی را تشکیل می‌دهد که شبیه  اودیشا، یک تکنیک رنگرزی سنتی از ایالت هند است.

قیمت آجر نما

مقبره شاه محمد محشین خان، بنگلادش

شش برجک که توسط آجرهای قرمز طراجی و اجرا گردیده است، نمای بیرونی این مقبره در بنگلادش را مشخص می‌کند. این شش برجک آجری  قبرهای خانواده یک رهبر مذهبی محلی قرار دارد.

در حالی که برجک ها پایه های محکمی دارند، به سمت بالا سوراخ می شوند تا به تهویه طبیعی داخل ساختمان کمک کنند. برای جلوگیری از خطر سیل، برای سکویی که مقبره بر روی آن قرار دارد، از آجر نیز استفاده گردیده است.

ساختمان آجری

ترجمه مقاله ده ساختمان زیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *